Projects/word clock workshop: verschil tussen versies
< Projects
k →Ideeën |
|||
| Regel 23: | Regel 23: | ||
| [https://www.aliexpress.com/store/product/D1-mini-Mini-NodeMcu-4M-bytes-Lua-WIFI-Internet-of-Things-development-board-based-ESP8266/1331105_32529101036.html Wemos D1 mini V2] || €5.50 | | [https://www.aliexpress.com/store/product/D1-mini-Mini-NodeMcu-4M-bytes-Lua-WIFI-Internet-of-Things-development-board-based-ESP8266/1331105_32529101036.html Wemos D1 mini V2] || €5.50 | ||
|- | |- | ||
| [https://www.aliexpress.com/item/1m-4m-5m-WS2812B-Smart-led-pixel-strip-Black-White-PCB-30-60-144-leds-m/2036819167.html >1.5m 60led/m WS2812B strip IP30] || €9.50 (voor 2M | | [https://www.aliexpress.com/item/1m-4m-5m-WS2812B-Smart-led-pixel-strip-Black-White-PCB-30-60-144-leds-m/2036819167.html >1.5m 60led/m WS2812B strip IP30] || €9.50 (voor 2M) | ||
|- | |- | ||
| [https://www.aliexpress.com/item/ | | [http://www.ikea.com/nl/nl/catalog/products/00291891/ 5V USB voeding] || €7.99 | ||
|- | |||
| [https://www.aliexpress.com/item/Best-Promotion-1M-USB-Port-To-5-5-x-2-1mm-5V-DC-Barrel-Jack-Power/32492240160.html USB->2.1mm plug kabel] || €0.85 | |||
|- | |- | ||
| Gelasercut MDF/triplex raamwerk || ? | | Gelasercut MDF/triplex raamwerk || ? | ||
|- | |- | ||
| Koperdraad | | [https://www.aliexpress.com/item/FS-Hot-10-Pairs-150mm-JST-Connector-Plug-Cable-Male-Female-for-RC-Battery/32596810011.html Koperdraad] (1.5m-ish per klok) || €0.85 | ||
|- | |||
| [https://www.aliexpress.com/item/5pcs-DC022-5-5-2-1-5-5-x-2-1mm-DC-Power-Socket-DC-Connector/32414627873.html 2.1mm Voedings chassisdeel] || €0.20 | |||
|- | |- | ||
| | | [https://www.eoo-bv.nl/radial-1000uf1800uf/2700-1000uf-6v3-kme.html 1000µF Elco] || €0.20 | ||
|- | |- | ||
| | | [https://www.eoo-bv.nl/kool-025w-5-tot-10kohm/6329-kool-330-ohm.html 330 Ohm weerstand] || €0.08 | ||
|- | |- | ||
| LDR || | | [https://www.eoo-bv.nl/ntc-ptc-ldr/1398-ldr-07-62.html LDR] || €0.70 | ||
|} | |} | ||
Versie van 12 dec 2016 13:52
| Project Word clock workshop | |
|---|---|
| Naam | Word clock workshop |
| Beschrijving | Een workshop organiseren waarbij je zelf een word clock kan bouwen. |
| Website | |
| Start | 2016/12/08 |
| Contact | KartoffelKönig |
| Status | Alpha |
Geïnspireerd door randomdata.
Ideeën
- Gelasercut grid in plaats van geknutsel met karton en hot glue
- LDR voor automatische helderheid (Let op! De ESP ADC kan alleen waardes van 0-1V lezen)
- Drukschakelaar om WiFiManager portal te starten
Onderdelen
| Onderdeel | Kosten |
|---|---|
| Ikea RIBBA 23x23 frame | €5.99 |
| Wemos D1 mini V2 | €5.50 |
| >1.5m 60led/m WS2812B strip IP30 | €9.50 (voor 2M) |
| 5V USB voeding | €7.99 |
| USB->2.1mm plug kabel | €0.85 |
| Gelasercut MDF/triplex raamwerk | ? |
| Koperdraad (1.5m-ish per klok) | €0.85 |
| 2.1mm Voedings chassisdeel | €0.20 |
| 1000µF Elco | €0.20 |
| 330 Ohm weerstand | €0.08 |
| LDR | €0.70 |
Code
https://github.com/niekproductions/word-clock
Arduino code voor de ESP, synct via NTP.
Kosten
~€40
Animocheck
- Kartoffel's vader
- MRO
- Linor
- Jij?