Projects/Waterval Bartafel

Uit Hackerspace Amersfoort
Naar navigatie springen Naar zoeken springen


Project Waterval Bartafel
Naam Waterval Bartafel
Beschrijving Tafeltje in elkaar zagen
Website
Start 2025-12-05
Contact Polyfloyd
Status Finished


Nou wil ik al een tijdje een bartafel bij mij thuis. Dus dan gaan we er maar een maken, toch?

Ik heb een plaat hout tot mijn beschikking van palissanderhout, een bijzondere soort hardhout. Mijn wens is om een bartafel naast mijn keuken te maken die steunt op de muur, en op een aflopend stuk van het blad wat op de vloer steunt. Deze stijl tafel wordt een "waterval" genoemd.

Zaagtestje

Voordat ik mijn houtblad door midden zaag ga ik wel even een testje maken met wat resthout. Ik heb de tafelzaag hier voor gebruikt door deze wat naar boven te draaien en de hoek helemaal naar 45 graden te zetten.

Om de hoek te verstevigen maak ik gebruik van standaard 8Ø deuvels. Om deze er zo recht mogelijk in te krijgen heb ik een een 3D-printje gebruikt om de boor onder de juiste hoek te houden terwijl ik begin met boren. Het eerste hulpstukje wat ik had geprint was met PLA en de standaard instellingen van Orca Slicer. Deze ging na twee keer boren stuk. Met een nieuw printje van PETG en 6 wall-loops kon ik genoeg gaten boren.

Ook heeft dit hulpstukje markeringen om de positie te bepalen. Dat werkt prima om de eerste helft te boren, maar voor de wederhelft kon ik de gaten niet goed genoeg overeen laten komen. Dus ik heb gekozen om toch deuvelmarkeerpunten te kopen.